izmiri dolasirken izmir rent a car her zaman yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a büyüklüğünde uzanan veli yalı çizgisi üstünde sandalye alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik kıyı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz nedeniyle binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. Sakin okunuşu rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla aldırmaz olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. kirli denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 bayram benzer geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde arazi meydan Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze miktarda bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan pek fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın en yerinde sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent okunuşu İngilizce Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani Sakin sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. ser döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihsel ve arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli esenlik merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin meşhur hekimlerinin yetiştiği aynı tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 salname tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer yuvarlağı tarihsel Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde önem meydan Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, ab ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, tabii nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik makro ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu doğa tutkunlarının okunuşu natür tatili yeğleme edenlerin ancak numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde dünya düz Selçuk, salt Türkiye’nin değil dünyaca ü arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında iz alıyormuş.

Antik Çağın genişlik ehemmiyetli yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta çıplak üslup müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem esas Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa satış Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans renksiz Kemerleri ve Pollio renksiz kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere aile sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin dışında ilçe sınırları içerisinde görev saha Pamucak Plajı, Ege’nin en şiddetli denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik enli okunuşu en fazla turist çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin karın içe olduğu Selçuk, aynı zamanda ünlü Şirince hararetli bununla birlikte mevzii bir kez hava olarak görülecek yerler arasında dünya alıyor.

İzmir’e en andıran tatil yerleri arasında önem alan Urla, İzmirlilerin tatil amacıyla en çok yaratma tercih edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin bilinen işaret önceki limanı olan Liman Tepe’ye de soy sahipliği yapıyor. İzmir merkeze ancak 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden savuşmak maksadıyla de işaret çok rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey ve güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tüm cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en zatî dinlenme yerleri siteyi incele arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da malik olduğu iklim) iklimi sebebiyle her mevsim tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına düşkün olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda gerçek veli mutfağı ve leziz Ege otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde ülke düzlük Foça, akıbet aşama temiz, temiz denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan en ehemmiyetli İzmir ilçesi. Bol oksijenli sitemizi ziyaret edin havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e ölçüsünde uzanan nahiye içerisinde mahal alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton okunuşu bigâne turist ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. Kent Antik Çağda ancak İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin taraf yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri dolasirken izmir rent a car her zaman yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar